Prostějov doma porazil trápící se Jihlavu

Fotbal

V sedmém kole Chance Národní Ligy se utkaly v letošní sezoně spíše neúspěšné týmy. Prostějov zatím nedokázal zvítězit na domácí půdě, Jihlava zase jen třikrát remizovala a nevyhrála ani jednou. Hráčům Prostějova se ale černou sérii podařilo prolomit, Jihlavu přehráli 2:1 a připsali si tři důležité body.

První branku mohli diváci vidět už v páté minutě, kdy se trefil domácí Martin Vybíral, ovšem radost fanoušků ihned zmrazil signál pomezního rozhodčího, který odpískal jasný ofsajd. I druhý gól nebyl uznán znovu kvůli postavení mimo hru. Do třetice už to Prostějov zvládl v souladu s pravidly, k odraženému balónu se v 28. minutě dostal Jakub Habusta, který snad ani lépe zakončit nemohl a poslal svůj tým do vedení. Zvýšit na dva nula mohli domácí po hlavičce Martina Vybírala, ten však těsně minul pravou tyč svatyně brankáře Adama Jágrika, který nastoupil do hry poprvé s sezoně. Srovnat dokázala Jihlava ještě před koncem prvního poločasu. To se nejrychleji zorientoval před brankou útočník z Trinidadu a Tobaga, Justin Araujo-Wilson.

Smírné skóre mohl hned na začátku druhé půle zlomit znovu Araujo-Wilson, jeho pokus jen konečky prstů vyrazil brankář Luděk Vejmola. Hned vzápětí měl další velkou jihlavskou příležitost Miroslav Křehlík, ten ale těsně minul branku. Břevno Jihlavy na druhé straně hřiště orazítkoval brazilský levý obránce Kaká. Domácí poslal v 88. minutě znovu do vedení dvougólový střelec zápasu, Jakub Habusta. Jihlava byla blízko srovnání v poslední minutě, znovu ji mohl spasit Michal Smutný, který ji v minulém kole zařídil v podobné situaci bod, jenže tentokrát netrefil prázdnou branku a fotbalisté Prostějova tak poprvé v sezoně zvítězili před domácím publikem a to poměrem 2:1.

Dvougólový hrdina Jakub Habusta byl hvězdou první výhry Prostějova na domácí půdě. „Je to krásný pocit, nejsem od toho, abych dával góly. Tři body jsou pro mě ale nejdůležitější. Jsem rád že nám to tam teď padá.“

Jihlavský brankář Adam Jágrik, který odchytal první utkání v tomto ligovém ročníku, prohlásil:„Chytalo se mi dobře, bohužel pro nás je důležitý výsledek a ten nepřišel. Nemůžeme najít recept na to jak nedostávat góly, musíme pracovat a věřit, že se to jednou zlomí.“
David Oulehla, hlavní kouč poražené Jihlavy, pochválil své svěřence: „Smekám před mančaftem, nechali tam srdce. Mohli jsme vyrovnat na konci, bohužel se nám to nepovedlo. Fotbal to někdy přináší, co na to více říct. Odehráli jsme velmi dobrý zápas.“
Trenér Prostějova Radim Kučera byl spokojený s třemi body. „Každá výhra má v této soutěži cenu. Dnes je složité vyhrát s každým soupeřem v lize. Kdyby vstřelili na konci branku, tak by to pro nás bylo opravdu kruté. Jihlava hrála dobře, bylo těžké se tam k nim dnes dostávat.“

1. SK Prostějov - FC Vysočina Jihlava 2:1 (28. a 88. Habusta - 41. Araujo-Wilson)