Ve druhém kvalifikačním utkání české futsalistky remizovaly s Francií

Futsal

České hráčky v kvalifikaci na mistrovství světa ve futsale po výhře nad Severním Irskem remizovaly s Francií 2:2. Obě reprezentace se tak se čtyřmi body dělí o první místo ve skupině C. Poslední utkání odehrají Češky s Ukrajinou v sobotu.

Naše futstalistky vyzvaly v druhém zápase kvalifikace o postup na mistrovství světa Francouzky, které v prvním zápase překvapivě udolaly Ukrajinky 2:0. Úvodní část utkání se nesla v opatrném režimu, více šancí měly ženy ze země, kde se jezdí legendární cyklistický závod Tour de France. Ale Češky si vše důkladně pohlídaly, a tak o výsledku zápasu musel rozhodnout druhý poločas, protože první branku nenabídl. Druhou žlutou kartu, a tedy i červenou obdržela Alexandra Atamaniuková a Češky měly možnost si dvě minuty zahrát přesilovou hru 4 na 3. A využily ji nejlepším možným způsobem, krásným lobem se prosadila Jana Soušková a poslala naše futsalistky v 32. minutě do vedení. O chvíli později už vedly reprezentantky o dvě branky, Jana Beštová obešla obranu Francie a zvýšila na 2:0. Jenže Francouzky dokázaly utkání zdramatizovat. Nejdříve to byla Fastine Pellegryová, mimochodem nejlepší střelkyně v historii francouzské futsalové reprezentace, která přesnou střelou k tyči propálila brankářku Elišku Melounovou. A vzápětí bylo srovnáno zásluhou Alomé Alberbideová, která před prázdnou brankou nezaváhala a stvrdila remízu 2:2.

Autorka prvního gólu, Jana Součková, nabídla svůj pohled na utkání, ze kterého bereme jeden bod. „Byl to těžký zápas, věděly jsme, že Francouzky budou hrát běhavý a agresivní futsal, byly jsme na to připravené, jenže jsme udělaly dvě chyby, a to nás stálo výhru. Dostaly jsme se na koně, když jsme vedly 2:0, jenže když snížily, tak to zlomilo zase nás. Musíme to zvládnout s Ukrajinou.“
Tomáš Štverák, trenér reprezentace zhodnotil utkání následovně: „Zápas byl strašně náročný pro všechny. Paradoxně, když jsme byli pod tlakem, tak přišla červená karta a vedení 2:0. Je škoda, že jsme o to přišli. Holky tam ale nechaly život, zranily se nám dvě hráčky a není to jednoduché. Eliška Melounová předvedla dobrý výkon. Mrzí mě, že jsme to nedotáhli do zdárného konce, ale myslím si, že šance na postup jsou pořád na naší straně.“

Česko – Francie 2:2 (32. Soušková, 33. Beštová - 37. Pellegryová, 38. Alberbideová)